21 Kasım 2017 Salı

Geri Dönüşüm ( İkinci Şans)Geri dönüşümü çok önemsiyorum ve her geri dönüşümü o obje için verilen ikinci şans olarak görüyorum.
Kauçuğumun düşen yaprağını da atmaya kıyamadım. Daha önce mum çiçeğimin yapraklarını da burada böyle süslemiştim hatırlarsanız. İki yılı geçti hala sapasağlam duruyorlar. Biliyorsunuz böyle gereksiz gerekli işleri de ayrıca seviyorum.
Maddesel olarak hiçbir anlamı ve gereği olmasa da ruhum için çok iyi geliyor.
 Hani olur ya siz de çiçeklerinize veya yol kenarına düşmüş bi manolya yaprağına ikinci şansı vermek isterseniz çok kolay, bir film izlerken, kulaklığı takmış telefonla konuşurken , çayın demlenmesini beklerken minik bir zaman bulabilirsiniz. Kesinlikle vakit kaybı değil, Aksine boşa giden bir sürü vaktin değerlendirilmesi. Deneyin bakın görün nasıl iyi geldiğini, nasıl mutlu ettiğini. İleride bir gün canınızın sıkkın olduğu bir anda dönüp baktığınızda gülümseyip “ Bunu da yaptım ya “ deyip ne kadar farklı hissettirdiğini :)
8 yorum:

 1. Ay valla helal olsun bacım hiç mi hiç aklıma gelmezdi benim. Ama ne kadar güzel olmuş 💕😘

  YanıtlaSil
 2. Çok güzel ve sıradışı çok da güzel bir isim koymuşsunuz :) İKİNCİ ŞANS

  YanıtlaSil
 3. Ne iyi yapmışsın Özlem'cim...
  İnan yeniden can almış gibi geldi bana bu yaprak,şaslı günündeymiş ki sana rast gelmiş.O damar damar dokusunda hala,yaşamak ister gibi bir hali var gibi geldi bana da.
  Ellerin dert görmesin.
  Sevgiyle...

  YanıtlaSil
 4. Bu kadar değişik tasarımı hayatta düşünemezdim bayıldımmm çokk beğendim...aklına eline emeğine sağlık canım benim.

  YanıtlaSil
 5. Çok fazla güzel olmuş bu ama. Benim aklıma gelmezdi kurur yırtılır diye düşünürdüm. Denemeliyim mutlaka...

  YanıtlaSil